30 yıllık meslek hayatımda ilk plaket

Read Time:39 Second

Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından düzenlenen Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Kütüphaneciliği Sempozyumu’na “Yüz Yıllık Tarımsal Bilgi Birikimine Erişimde Dijital Tarım Kütüphanesinin Rolü” başlıklı bildiri ile iştirak ettik.

30 yıllık meslek hayatımda ilk plaketimi sempozyumun akademik başkanı, alanın duayenlerinden Prof. Dr. Bülent Yılmaz’dan ve kütüphanecilik camiasından, kütüphanemizi ve yaptıklarımızı anlatan bir bildiri ile almış olmaktan dolayı mutluyum.

Sempozyumun son sunumu olmasına rağmen salon doluydu.Bakanlık kütüphanesi olarak; kütüphanecilik, bilgi ve belge yönetimi dünyasının önünde ilk kez akademik bir bildiri sunmuş olduk.

Bize bu fırsatı veren Türk Kütüphaneciler Derneğine ve Sempozyum Yürütme Kuruluna, bildirinin olgunlaşmasında önemli katkıları olan akademisyenlerimize, sunumda beni yalnız bırakmayan kütüphane personelimize, yüklenici firma temsilcilerimize ve geleceğimiz, stajyerlerimize teşekkürlerimi sunarım.

Yine bir başka duayenin, sunumun ardından kurduğu şu cümleler tüm yorgunluklara bedel:”Bizler bugüne kadar laf kalabalığı yapıyorduk, sizler iş yapmışsınız.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Datawrapper’ın harita oluşturma özelliği olduğunu biliyor muydunuz?
Next post Yapay zeka kütüphanelerin neresinde?