Dergi adı: Türktarım Yılı:2004 Sayısı:155 Sayfa sayısı:71

Dergi adı: Türktarım Yılı:2004 Sayısı:155 Sayfa sayısı:71

Net’te Tarım

Fuarlar ve tanıtımlar, iş hayatımızda ve ticari sektörlerde oldukça önemli yer tutmaktadır. Firmalar, geliştirdikleri yetti ürünleri kullanıcı ve tüketici kitlelerine en kolay şekilde fuarlarla ulaştırabilmektedirler. Fuarlarda satıştan ziyade, ürün ve teknoloji tanıtımları daha ön planda tutulmakta, kısa sürede para kazanmak yerine, uzun süreli pazarlama stratejileri içerisinde, pazardan pay alabilme ve pazarda kalabilme gayret ve faaliyetleri gösterilmektedir. Bu sayımızda da. önümüzdeki yıl fuar takvimi içerisinde yer alan bazı tarımsal içerikli ve amaçlı fuarlara ait tanıtım sitelerinde küçücük bir gezinti yapacağız.

GROWTECH AVRASYA 2004
http://www. growtechavrasya. com
Bu yıl Türkiye’nin yanı sıra, Fransa, İspanya, İsrail, Yunanistan, Hollanda, Almanya, İngiltere, Rusya gibi ülkelerden, 90’ın üzerinde firma 4400 üzerinde net alanla katılım sağlanmak. Düzenlendiği 2001 yılından itibaren yabancı firmaların katılımıyla uluslararası bir kimliğe kavuşan GROWTECH AVRASYA fuarı, uluslararası arenada tanınan sayılı bölgesel fuarlardan biri haline gelmiştir, GROWTECH AVRASYA FUARI düzenlendiği ilk yıldan itibaren T.C. Tarım Bakanlığının ve Tarım İl Müdürlüklerinin desteğini almış, ülke düzeyinde önemli fuarlardan biridir. Giderek artan uluslararası ziyaretçi portföyü ve de Türkiye’nin farklı illerinden çiftçilere yönelik ziyaret turları organizasyonu ile GROWTECH AVRASYA fuarı tarım sektörünün vazgeçilmez bir buluşma noktası haline gelmiştir. GROWTECH AVRASYA fuarı: 11-14 Mail tarihleri arasında ANTALYA EXPO CENTER’da geçen yıllara oranla daha büyük bir alanda ve daha fazla yabancı katılımcıyla yapılacak olup, bu büyüme uluslararası tarım endüstrisi tarafından dikkatle takip edilmektedir.
Fuara online giriş davetiyesi almak, fuarın katılımcı firmalarını, fuarın yerleşim planını, fuar paralelinde yapılacak etkinlikleri ve fuarla ilgili son gelişmeleri, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan www.growtechavrasya.com internet sitesinden takip etmek mümkündür.

EKOLOJİ İSTANBUL 2004
http://www.ekolojifuari.com
Türkiye’de giderek kamuoyu gündeminde üst sıralara taşınmaya başlanan çevre bilincinin, toplumun tüm kesimlerine yayılması ile doğa ile aramıza köprüler kurarak bugüne kadar verdiğimiz, zararları telafi etmenin zamanı geldi de geçiyor. İşte bu çerçevede, “Ekoloji-İstanbul 2004 /Organik ürünler ve Çevre Teknolojileri Fuarı” yakın dostumuz doğa ile küçük de olsa bir köprü kurma bilinciyle yola çıktı. Çevreyi gerçekten önemseyen: insanın varoluşunu doğadan ayrı düşünmeyen; bunun için “temiz” üretimi ilke edinen, güzel sözlerin ötesinde çevre için somut adımlar atan ve düşüncelerini paylaşan kişi ve kurumlarla ortak platformlarda buluşup, birlikte çözümler üretmeyi hedefleyen ve gün geçtikçe çoğalan bir topluluğu bir araya getirmek amacıyla. Ve her şeyden önemlisi, “Yok etmeden var edebilme” nin bilincini yaygınlaştırmak.

25-28 Mart 2004 tarihlerinde, İstanbul’da Dolmabahçe Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan Ekoloji-İstanbul fuarında, ekolojik ürünler ve çevre teknolojileri, geniş katılım desteğiyle sergilenecek. Fuarla ilgili merak edilen hakkında bilgilere, fuar kapsamına, fuara katılım, ücret ve fuar alanı gibi bilgilere, “Organik Cafe” de “Organik Sohbetleri” şeklinde gerçekleştirilecek olan etkinlik programlarına, http://www.ekolojifuari.com adresinden ulaşabilir, adresten ücretsiz davetiye temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Dergi adı: Türktarım Yılı:2003 Sayısı:154 Sayfa:61
Next post Dergi adı: Türktarım Yılı:2004: Sayısı:157 Sayfa sayısı:73